Eurovolby

Jdeme do evropských voleb společně s Budoucností

Cílem Sociální demokracie je uspět v nejbližších volbách. Jednání v poslanecké sněmovně dokazují, že současné sněmovní strany nejsou schopné ukončit krizi a nejsou nadějí pro naši zemi. Sociální demokracie má řešení. současných problémů a umí nastartovat českou ekonomiku. Naše řešení představíme lidem. Vyrazíme proto do ulic a okamžitě nastartujeme kampaň, která představí nové vize Sociální demokracie. Nebudeme čekat na předvolební kampaň, začneme hned.
Společná kandidátka Sociální demokracie a hnutí Budoucnost je dokladem, že české levicové strany mohou účinně spolupracovat.
Sociální demokracie dá na své kandidátce do evropských voleb prostor čtveřici kandidátů Budoucnosti.  Lídrem za Sociální demokracii bude exministr a místopředseda strany Lubomír Zaorálek. Jedničkou za Budoucnost a pětkou celé kandidátky bude spolupředsedkyně Budoucnosti a expertka na politiku životního prostředí Klára Školníková.  Smlouvu o spolupráci v evropských volbách společně podepsali předseda Sociální demokracie Michal Šmarda a spolupředsedající hnutí Budoucnost Jakub Kovařík a Klára Školníková. „Sociální demokracie si cení podpory hnutí Budoucnost vevropských volbách, podpis smlouvy o spolupráci považuji za doklad schopnosti spolupracovat na levici a přinášet jasné návrhy řešení. Chceme být hlasem těch, kdo chtějí vpolitice skutečnou pracovitou opozici a nestačí jim hodiny tlachání, jaké týden co týden sledujeme vdnešní Sněmovně,“ říká předseda strany Michal Šmarda. „Rostoucí nerovnosti ohrožují demokracii a v některých případech i lidské životy. Účast na kandidátce Sociální demokracie je pro nás způsob, jak se postavit sílícím českým oligarchům. Jsme ve shodě, že na prvním místě je zájem pracujících na důstojném životě. Chceme, aby platilo, že dobré veřejné služby budou dostupné všem, kdo si je nemohou koupit. Hlasem těchto lidí má být vevropských volbách naše společná kandidátka,” připomíná spolupředseda Budoucnosti, datový analytik a kandidát do Evropského parlamentu Jakub Kovařík. „Evropské volby nejspíš přinesou posílení krajní pravice. Tím důležitější je mít vEvropském parlamentu lidi, kteří se jasně postaví za kvalitní veřejné služby, spravedlivou energetickou a ekologickou politiku, která nebude vytvářet ze všeho produkty s cílem vygenerovat co největší zisk, ale konkrétně pomáhat jednotlivcům a rodinám. Pokud nebude zelená politika přinášet prospěch konkrétním lidem, neuspěje a ohrozí to budoucnost celé Evropy,“ upozorňuje spolupředsedkyně Budoucnosti a expertka na ekologickou politiku Klára Školníková. Sociální demokracie a Budoucnost se ve společné smlouvě zavázaly, že jejich zvolení kandidáti a kandidátky vstoupí po volbách do poslaneckého klubu sociální demokracie v Evropském parlamentu. „Zázemí silné politické strany dá každému znašich europoslanců možnost okamžitě a svelkou mezinárodní podporou pracovat ve prospěch českých občanů a kvalitních a dostupných veřejných služeb,“ zdůrazňuje Michal Šmarda výhodu Sociální demokracie v evropské politice. Šmarda také upozorňuje na podvod, kterého se na svých voličích dopouští vládní SPOLU. „Nelze kandidovat společně, jako to dělají ODS, TOP 09 a KDU-ČSL a už vkampani si jít po krku a útočit na sebe. To je cesta jen ktomu, že se lidem politika jako taková znechutí,“ dodává předseda Sociální demokracie Michal Šmarda. Celou kandidátku do Evropského parlamentu představí Sociální demokracie v průběhu března. Konkrétní předvolební program o měsíc později.
logo bud white

Jsme nová síla české levice. Jsme hnutí budované zdola. Nestojí za námi oligarchové. Bojujeme za sociálně spravedlivý přechod ke klimaticky udržitelné ekonomice. Bojujeme proti nerovnosti a nespravedlnosti. Bojujeme za důstojný život pro všechny.

Navazujeme na solidární společenská hnutí, která budovala zdola vztahy a důvěru mezi lidmi, bojovala za důstojné pracovní podmínky, za rovnost žen a mužů, za dostupnost bydlení, vzdělání a zdravotní péče pro všechny. Navazujeme na hnutí, která vždy viděla velkou hodnotu v naší krajině, v její citlivé správě a udržování, a přitom chápeme, že ji udržíme jen tehdy, pokud si uvědomíme její provázanost s děním na celé planetě.

 

Jsme tu, ať se nikdo z nás nemusí bát o své místo. O místo, kde bydlí. O místo, kde tvoří, učí, pěstuje, pracuje. O místo, kde se setkává s přáteli a sousedy. O své místo ve společnosti, která s námi všemi počítá.