Eurovolby

Igor Bruzl

Statutární místopředseda

Můj příběh:

Život

Pocházím z Bohumína, kde jsem po dokončení studia začal působit jako redaktor Moravskoslezského deníku a později deníku Právo. Poznal jsem sport nejenom jako redaktor, ale i z další stránky – jako mluvčí FC Baník Ostrava jsem se staral o komunikaci týmu s fanoušky i novináři. Je to zkušenost, která se mi nyní v politice nesmírně hodí.

Zájem o sport jsem předal i svému synovi, nadšenému florbalistovi. Fotbal a Baník, to jsou samozřejmě dvě lásky na celý život.

Politika

Jsem od roku 2002 zastupitelem Bohumína, od roku 2010 místostarostou města, kterým jsem dodnes. V prosinci 2021 a následně i v červnu 2023 jsem byl zvolen statutárním místopředsedou a mým úkolem je dohled nad využitím stranického majetku a financí.

Bohumín se na začátku roku 2022 stal vstupní branou pro příchod válečných uprchlíků z Ukrajiny. Přes veškeré logistické obtíže, mnoho nocí téměř bez spánku a v provizorních podmínkách, ale s pomocí dobrovolníků, kteří sami pomohli, přispěli nebo odvezli, jsme tento nápor zvládli. Umíme pomáhat a spojit se pro dobrou věc a jsem na naše město a jeho obyvatele hrdý.

Názory

Levicovou sociální demokracii zase lidé potřebují. V minulosti rostly platy a životní úroveň, nedovedli jsme si představit ekonomický pád. Sociální demokracie nyní jako jediná relevantní strana nabízí odpovědnou sociální politiku. Je pro lidi, kteří chtějí vést slušný život, pracuje, pokud může, věnuje se rodině a chce smysluplně trávit volný čas.