Eurovolby

Josef Říha

Místopředseda

Můj příběh:

Život

Vystudoval jsem stavební inženýrství na ČVUT a roky jsem působil ve stavebnictví jako projektant a stavbyvedoucí. Dnes působím jako majitel firmy, která vytváří projekty. Od roku 2018 jsem starostou Hvozdné nedaleko Zlína. Ve volném čase se zajímám o chov zvířectva, což je pro jednatel Českého svazu chovatelů prakticky povinnost.

Politika

Jsem dlouholetým členem Sociální demokracie a od roku 2019 předsedám místní organizaci ve Zlíně. Ve Hvozdné jsem zastupitelem od roku 2014, od roku 2018 starostou. Se sdružením „Společně za spokojené žití v obci a další rozvoj Hvozdné“, které zaštiťuje sociálnědemokratické kandidáty a nezávislé, jsme v roce 2022 získali téměř 44 % hlasů. Jako místopředseda Sociální demokracie představuji hlas moravského venkova, který je někdy poněkud neprávem opomíjen. Jako člověk s technickým vzděláním mám blízko k lidem fyzicky pracujícím. Jsou to právě oni, na kterých stojí naše ekonomika, a proto budu hájím jejich zájmy.

Názory

Sociální demokracie musí stavět důvěru znovu odspodu a na mladých lidech, kteří mají důvěru ve svých městech a obcích. Potřebujeme znovu vytvořit silnou značku Sociální demokracie, na kterou budou lidé uvnitř hrdí.