Eurovolby

Lukáš Ulrych

Místopředseda

Můj příběh:

Život

V Praze, odkud pocházím, jsem vystudoval a od roku 2018 zde také působím jako středoškolský pedagog s aprobací dějepis a základy společenských věd. Mnoho volného času strávím četbou, většinou knih, které jsou spojené s mým oborem, tedy historická, filosofická nebo politická témata. Jako předseda Mladých sociálních demokratů se často setkávám s dalšími členy a podílím se na organizování akcí. Aktuální politická situace mezi pedagogy i studenty vyvolává stále víc nervozity.

Politika

O politiku jsem se začal zajímat již na střední škole. Na základě zkušeností z dob studia vím, že společnost často nedokáže zabezpečit, aby vzdělání bylo dostupné skutečně všem. Je nespravedlivé hodnotit druhé podle toho, jak hluboko do kapsy mají jejich rodiče. V 18 letech jsem proto vstoupil do politické strany, která ve svém programu apeluje na sociální spravedlnost. Sociální demokracie je levicová proevropská a demokratická strana, žádná jiná strana podobný program nemá. Od roku 2021 jsem předsedou Mladých sociálních demokratů a zároveň jsem aktivní ve školské odborové organizaci.

Názory

Politika zhrubla a ovládá ji sobectví. Češi platí jedny z nejdražších potravin v Evropě, často za nekvalitní zboží. Každoročně do zahraničí tečou stamiliardy korun nadnárodních společností, které na úkor menších domácích firem rekordně zbohatly v krizi. Roste zadlužení státu, který se snaží děravý rozpočet zahojit penězi pracujících, střední třídy a drobných živnostníků. Honbou za ziskem podobným způsobem trpí i životní prostředí. Bezohledným podnikáním vydělala hrstka podnikavců, ale škody, které na ekologických újmách nadělali, platí celá společnost. Sociální demokracie na to upozorňuje a jako jedna z mála politických sil se snaží to změnit.